Cztery sposoby na skuteczne rzucenie palenia

Co do tego, że palenie jest niezdrowe i konsekwencje tego mogą być bardzo poważne, nie trzeba nikomu tłumaczyć. Jednak nikotyna, która wchodzi w skład papierosów jest niezwykle podstępna. Każdy organizm reaguje inaczej. Jeden uzależni się po pierwszym papierosie, a ktoś inny może dopiero po wielu miesiącach popalania wpaść w nałóg. Jedno jest pewne, prędzej czy później każdego to dopadnie.

Kilka porad dla osób chcących zerwać z nałogiem palenia papierosów

  1. Najważniejsze bez czego na pewno się nie uda jest motywacja. Jeśli są chęci to już połowa sukcesu. Często nałogowi palacze są zmuszani do rzucenia papierosów przez rodzinę albo lekarza. Jednak jeśli oni sami nie będą przekonani do tego, to najpewniej nic z tego nie wyjdzie. Często motywacja przychodzi razem z wiadomością o chorobie. Dlatego ważne jest, aby w porę postanowić o wyjściu z nałogu. Dobrym sposobem na zdeterminowanie decyzji o rzuceniu palenia jest wykonanie pewnego zadania. Na kartce papieru należy wypisać wszystkie negatywne konsekwencje palenia. Natomiast po drugiej stronie co takiego daje palenie, że nie można się z nim rozstać. Prawdopodobnie dojdzie się po tym do wniosku, że papierosy nie mają ani jednej zalety.
  1. Zgłoszenie się do poradni antynikotynowej. Takich placówek jest wiele w całej Polsce. Jeśli nałogowy palacz zgłosi się do takiej poradni na pewno otrzyma pomoc. Pracują tam lekarze oraz psycholodzy. Jak już wcześniej wspominaliśmy głównym problemem dla zerwania z nałogiem jest nastawienie psychiczne. Z tego też powodu niezbędna jest pomoc psychologów.
  1. Stosowanie suplementów diety. Niestety często nie da rady uporać się samodzielnie z porzuceniem nałogu. Najgorszy jest pierwszy tydzień po odstawieniu papierosów. Wtedy warto wspomóc się produktami, które niwelują głód nikotynowy. Jednak polecamy te suplementy, które są na bazie naturalnych składników. O jednym z nich możesz przeczytaj tutaj. Jeśli zrywa się z nałogiem to definitywnie, więc nie warto brać produktów na bazie nikotyny. Często jeśli właśnie tą początkową fazę przejdzie się pozytywnie można stwierdzić sukces.
  1. Podejmij to wyzwanie wspólnie z innymi. Zawsze raźniej jest z kimś. Jeśli ma się możliwość przejść ten proces rzucenia nałogu wspólnie z kimś bliskim to wasze szanse momentalnie wzrastają. Najlepiej jeśli to osoba, z którą się mieszka, będziecie mogli dzięki temu stale się motywować.