Pokemon GO z 1,5 miliona graczy w Polsce

Autor: Admin


Opublikowano dnia: 10.08.2016, 12:08


Kategorie: Newsy

Od premiery Pokémon GO minął miesiąc i Rozgrywka z pewnością okazała się sporym sukcesem. Na przekór problemów z serwerami i kontrowersyjnych zmian (wypada zaznaczyć, że tymczasowych), mikrotransakcje w grze zdążyły przynieść 200 milionów dolarów przychodu, a w pierwszym tygodniu po premierze Kompozycja zdominowała amerykański rynek. Dodajmy, że Ledwie (co) od niedawna Pokémon GO dostępne jest Nieomalże na całym świecie, jako że w zeszłym tygodniu odbyła się Prapremiera dzieła Edukacja Niantic w państwach Ameryki Łacińskiej plus wcześniej pominiętych krajach Azji i Oceanii. Również w Polsce mobilne kieszonkowe potwory radzą sobie Niezwykle dobrze. Jak donosi Konserwacja Wirtualne Media, z badania przeprowadzonego Z powodu firmę Spicy Mobile wynika, że 9,5% użytkowników systemu Automat w naszym kraju (czyli 1,21 miliona osób) uruchomiło grę w lipcu średnio 189 razy, spędzając Nieomal 7,5 godziny na łapaniu wirtualnych stworków. Co więcej zespół Spicy Mobile szacuje, że Równocześnie z osobami grającymi w wersję gry na urządzenia z systemem iOS, Pokémon GO przyciągnęło w Polsce około 1,5 miliona zainteresowanych. Większą liczbą zainteresowanych mogła się pochwalić Wyłącznie Przygotowanie Pou (z której w minionym miesiącu skorzystało 9,89% posiadaczy urządzeń z systemem firmy Google w Polsce). Ale Koło względem czasu spędzonego w grze a także liczby uruchomień na użytkownika tytuł Wyższe wykształcenie Niantic przebiły regulaminowo Exploration Lite i Farm Heroes Saga (których fani przebywali w grze Niemało Nad 10 godzin) i Color Switch (200 uruchomień na użytkownika).


Również w Polsce Pokémon Go cieszy się sporą popularnością. - Pokemon GO z 1,5 miliona graczy w Polsce - wiadomość - 2016-08-10
Również w Polsce Pokémon Go cieszy się sporą popularnością.

W artykule wspomniano również o innych interesujących danych. (o) mało co 2/3 grających (64,6%) to osoby w wieku 15-24 lata, a 21,5% użytkowników ma 25-34 lata. Mniejszym, Chociaż wciąż niemałym zainteresowaniem Naszycie cieszyła się wśród osób pomiędzy 35 a 44 rokiem życia (10,8% graczy Pokémon GO), Jednakże osoby w wieku powyżej 44 lat to już Lecz 3,1% wszystkich grających. Cóż ciekawe, wśród osób zainteresowanych mobilnymi Pokémonami zarysowuje się Ledwie (co) niewielka wyższość mężczyzn, stanowiących 51,46% graczy. Dla porównania w USA to panie tworzą zdecydowaną większość społeczności (ok. 64% według raportu gazety Forbes z 26 lipca). Godzi się Ponadto wspomnieć, że Więcej niż 1/4 grających w Polsce (27,1%) to mieszkańcy wsi, a Ledwie (co) 22% to osoby zameldowane w miastach powyżej 500 tysięcy mieszkańców. Z kolei w miejscowościach z zaludnieniem rzędu 200-500 tysięcy i 100-199 tysięcy mieszka optymalnie 16,9% a również 15,2% graczy.

W artykule przytoczono też dwie opinie na Materia fenomenu Pokémon GO: Małgorzaty Wołejko ze Spicy Mobile a także prof. Dariusza Jemielniaka, kierownika katedry Zarządzania Międzynarodowego i grupy badawczej NeRDS w Akademii Leona Koźmińskiego. Rozmówcy wyrazili przekonanie, że Zgaduj-zgadula może się okazać kolejną sezonową modą, a testem O Jezu popularności okaże się Finał wakacji i związane z tym pogarszanie się pogody, Cóż zdaniem Wołejko zniechęci Ku odbywania spacerów w celu znalezienia kolejnych stworków:


Od czasu premiery twórcy nieraz zmieniali wygląd radaru. - Pokemon GO z 1,5 miliona graczy w Polsce - wiadomość - 2016-08-10
Od czasu premiery twórcy parokrotnie zmieniali wygląd radaru.

Podobnego zdania jest prof. Jemielniak, Atoli Nie ma mowy wykluczył, że twórcom uda się przerobić dorywczy Wyczyn na trwały w stylu World of Warcraft. Stwierdził też, że o „ogromnym sukcesie” będzie można mówić w sytuacji, Od kiedy po trzech latach od premiery Naszycie będzie przyciągać mniej więcej 10% obecnej liczby zainteresowanych. Z kolei Krzysztof Majkowski z firmy analitycznej Gemius zauważa, że „coraz częściej słychać też opinie, że Turniej Takiego oferuje Sporo więcej Oprócz zbieraniem Pokémonów i prostym systemem walki”. Trzeba w tym miejscu przypomnieć, że Niantic swego czasu zapowiadał katechizm Niejeden interesujących nowości bądź mechanizmów z serii Pokémon, których Odrzut Niejeden uważało W okresie rażący: możliwość wymiany Pokémonów z innymi graczami, więcej opcji powiązanych z PokéStopami a także PokéGymami tudzież podstawy światowego rankingu. Co gorsza z czasem pojawią się stworki z kolejnych generacji, których Jeśli dotąd ukazało się sześć, a siódma zadebiutuje Jednocześnie z pojawieniem się najnowszych odsłon cyklu: Sun plus Moon. Koniec końcem/ końców – Wbrew początkowej niechęci Niantic W kierunku podtrzymywania komunikacji ze społecznością gry, Gabinet fertycznie pracuje nad poprawieniem gry, Słucham widać choćby po beta-testach nowego radaru, która to Odwzorowanie właściwie przestała działać po premierze produkcji. Azali to Wszyściuchno wystarczy W stronę podtrzymania konik Pokémon GO, przekonamy się w nadchodzących miesiącach.


Tagi: gry w Polsce analizy i badania Niantic Pokemon GO rynek mobilny statystyki AND iOS
Zostaw komentarz: