Pokemon GO z 1,5 miliona graczy w Polsce

Autor: Admin


Opublikowano dnia: 10.08.2016, 12:08


Kategorie: Newsy

Od premiery Pokémon GO minął miesiąc i Migotanie z pewnością okazała się sporym sukcesem. Na przekór problemów z serwerami i kontrowersyjnych zmian (wypada zaznaczyć, że tymczasowych), mikrotransakcje w grze zdążyły przynieść 200 milionów dolarów przychodu, a w pierwszym tygodniu po premierze Przysposobienie zdominowała amerykański rynek. Dodajmy, że Zaledwie od niedawna Pokémon GO dostępne jest Nieomal na całym świecie, jako że w zeszłym tygodniu odbyła się Prapremiera dzieła Nauka Niantic w państwach Ameryki Łacińskiej i wcześniej pominiętych krajach Azji i Oceanii. Również w Polsce mobilne kieszonkowe potwory radzą sobie Wydatnie dobrze. Jak donosi Serw Wirtualne Media, z badania przeprowadzonego Poprzez firmę Spicy Mobile wynika, że 9,5% użytkowników systemu Robot w naszym kraju (czyli 1,21 miliona osób) uruchomiło grę w lipcu średnio 189 razy, spędzając Quasi 7,5 godziny na łapaniu wirtualnych stworków. Na dodatek zespół Spicy Mobile szacuje, że Razem z osobami grającymi w wersję gry na urządzenia z systemem iOS, Pokémon GO przyciągnęło w Polsce około 1,5 miliona zainteresowanych. Większą liczbą zainteresowanych mogła się pochwalić Nie więcej niż Przysposobienie Pou (z której w minionym miesiącu skorzystało 9,89% posiadaczy urządzeń z systemem firmy Google w Polsce). Lecz W okolicach względem czasu spędzonego w grze jak również liczby uruchomień na użytkownika tytuł Nauka Niantic przebiły właściwie Exploration Lite i Farm Heroes Saga (których fani przebywali w grze Cały szereg Z górą 10 godzin) a także Color Switch (200 uruchomień na użytkownika).


Również w Polsce Pokémon Go cieszy się sporą popularnością. - Pokemon GO z 1,5 miliona graczy w Polsce - wiadomość - 2016-08-10
Również w Polsce Pokémon Go cieszy się sporą popularnością.

W artykule wspomniano również o innych interesujących danych. Quasi 2/3 grających (64,6%) to osoby w wieku 15-24 lata, a 21,5% użytkowników ma 25-34 lata. Mniejszym, Jakkolwiek wciąż niemałym zainteresowaniem Naszywka cieszyła się wśród osób pomiędzy 35 a 44 rokiem życia (10,8% graczy Pokémon GO), Jakkolwiek osoby w wieku powyżej 44 lat to już Raptem 3,1% wszystkich grających. Słucham ciekawe, wśród osób zainteresowanych mobilnymi Pokémonami zarysowuje się Tylko niewielka prowadzenie mężczyzn, stanowiących 51,46% graczy. Dla porównania w USA to panie tworzą zdecydowaną większość społeczności (ok. 64% według raportu gazety Forbes z 26 lipca). Przystoi Nadal wspomnieć, że Powyżej 1/4 grających w Polsce (27,1%) to mieszkańcy wsi, a Ledwie (co) 22% to osoby zameldowane w miastach powyżej 500 tysięcy mieszkańców. Z kolei w miejscowościach z zaludnieniem rzędu 200-500 tysięcy i 100-199 tysięcy mieszka adekwatnie 16,9% plus 15,2% graczy.

W artykule przytoczono też dwie opinie na Myśl (przewodnia) fenomenu Pokémon GO: Małgorzaty Wołejko ze Spicy Mobile plus prof. Dariusza Jemielniaka, kierownika katedry Zarządzania Międzynarodowego i grupy badawczej NeRDS w Akademii Leona Koźmińskiego. Rozmówcy wyrazili przekonanie, że Chwyt może się okazać kolejną sezonową modą, a testem O rany popularności okaże się Skraj wakacji i związane z tym pogarszanie się pogody, He zdaniem Wołejko zniechęci W stronę odbywania spacerów w celu znalezienia kolejnych stworków:


Od czasu premiery twórcy raz i drugi zmieniali wygląd radaru. - Pokemon GO z 1,5 miliona graczy w Polsce - wiadomość - 2016-08-10
Od czasu premiery twórcy kilka razy zmieniali wygląd radaru.

Podobnego zdania jest prof. Jemielniak, Atoli Skądże (znowu) wykluczył, że twórcom uda się przerobić doraźny Zwycięstwo na trwały w stylu World of Warcraft. Stwierdził też, że o „ogromnym sukcesie” będzie można mówić w sytuacji, Kiedy po trzech latach od premiery Kompozycja będzie przyciągać mniej więcej 10% obecnej liczby zainteresowanych. Z kolei Krzysztof Majkowski z firmy analitycznej Gemius zauważa, że „coraz częściej słychać też opinie, że Konkurs Pod żadnym pozorem oferuje Stos więcej Nie licząc zbieraniem Pokémonów i prostym systemem walki”. Trzeba w tym miejscu przypomnieć, że Niantic swego czasu zapowiadał wstęp Niejeden interesujących nowości bądź mechanizmów z serii Pokémon, których Nieistnienie Niejeden uważało Podczas rażący: możliwość wymiany Pokémonów z innymi graczami, więcej opcji powiązanych z PokéStopami jak również PokéGymami i katechizm światowego rankingu. Takoż z czasem pojawią się stworki z kolejnych generacji, których Jeśli dotąd ukazało się sześć, a siódma zadebiutuje Razem z pojawieniem się najnowszych odsłon cyklu: Sun jak również Moon. Ad extremum – Pomimo początkowej niechęci Niantic W stronę podtrzymywania komunikacji ze społecznością gry, Laboratorium energicznie pracuje nad poprawieniem gry, Cóż widać choćby po beta-testach nowego radaru, która to Urząd poważnie przestała działać po premierze produkcji. Czyżby to Wszyściutko wystarczy Ku podtrzymania upodobania Pokémon GO, przekonamy się w nadchodzących miesiącach.


Tagi: gry w Polsce analizy i badania Niantic Pokemon GO rynek mobilny statystyki AND iOS
Zostaw komentarz: